Proiecte in derulare

Asociaţia Stea este în curs de a derula umătoarele proiecte :

1. „Școala din grădină”: derulat de Asociația Stea în parteneriat cu Asociația Pirita Children – Copiii din Pirita și finanțat prin programul „În stare de bine”, susținut de Kaufland România și implementat de Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile.

2. “Parteneriat inter-sectorialbaza serviciilor sociale de calitate" : Proiectul este finanţat prin granturile SEE 2009 – 2014, în cadrul Fondului ONG în România (www.fondong.fdsc.ro)

3.  "Start pentru incluziune socială prin muncă" : Proiectul este finanţat prin granturile SEE 2009 – 2014, în cadrul Fondului ONG în România (www.fondong.fdsc.ro)

4. „Grădina STEA” - Proiect sponsorizat de Fundația PACT, cu susținerea financiară a OMV Petrom în cadrul programului de finanțare ”Idei din Țara lui Andrei”.

5. ”Voluntariat - resursă pentru comunitate 2017” - Proiect de tineret finanțat de către Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Satu Mare