Posturi disponibile

Intră în echipa noastră devenind voluntar STEA ÅŸi implică-te direct în proiectele noastre !

Indiferent de vârsta sau profesia pe care o ai, dacă îÅ£i doreÅŸti acest lucru, noi îÅ£i vom arăta cum poÅ£i să ajuÅ£i aceÅŸti copii ÅŸi tineri.

Căutăm voluntari pentru următoarele posturi :

-          Animator, pedagog social, învăţător, supraveghetor pentru realizarea de activităţi educaÅ£ionale ÅŸi de dezvoltare de abilităţi de viaţă cu copiii ÅŸi tinerii străzii în cadrul centrului de zi.

-          Animator pentru realizarea de activităţi în tabere ÅŸi excursii cu copiii ÅŸi tinerii străzii.

-          Psiholog pentru evaluare ÅŸi consiliere psihologică a copiilor ÅŸi tinerilor din centrul de zi ÅŸi locuinÅ£a protejată.

-          Asistent marketing pentru realizarea buletinului informativ lunar, administrarea site-ului internet, realizarea de materiale de prezentare (pliante, flyer), implicare în campanii ÅŸi evenimente în comunitate.

-          Fundraiser pentru căutarea de fonduri.

Beneficii pentru voluntari :

• Dobândirea de experienţă de muncă în echipă.
  • Instruire în domeniul animaÅ£iei socio-educative, a derulării de activităţi cu copii ÅŸi tinerii, a construirii, implementării ÅŸi evaluării de proiecte.
  • Deprinderea unor aptitudini precum capacitatea de a-i înÅ£elege pe alÅ£ii ÅŸi de a-i ajuta să devină mai buni ÅŸi mai optimiÅŸti ÅŸi dezvoltarea aptitudinilor de comunicare.
  • Schimb de experienţă cu voluntari din străinătate, interculturalitate.
  • Întâlnirea cu alte persoane care împart aceleaÅŸi pasiuni ÅŸi posibilitatea de a face mulÅ£i prieteni noi.